Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

ŻARÓWKA czeka na kabaretowe rozświetlenie!

II Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy „ŻARÓWKA” coraz bliżej. Po wnikliwej ocenie zgłoszeń do finału zostały wybrane cztery grupy: Kabaret Wesoły Tryb Życia, Kabaret Yroż, Kabaret Nomen Omen, Kabaret Ententa. Salwy śmiechu i zaskakujące skecze będą miały miejsce 14 listopada o godz. 18.00 w Kinie „Piast” w Skawinie. Ale to nie koniec – w niedziele czekają nas improwizacje grup AD HOC, Sic!, So Close.  

Ubiegłoroczna edycja wydarzenia pokazała, że w młodych kabaretach drzemie ogromny potencjał, a ich poczucie humoru i niebanalne historie zasługują na nagrody. 14 listopada wyłonione kabarety będą oceniane przez czteroosobowe jury, które przyzna miejsca od I do IV i wręczy nagrody pieniężne. Za ocenę kabaretów będą odpowiedzialni: Pan Andrzej Majczyk – reżyser teatralny, Pan Janusz Bysina – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Pani Agata Słowicka - artystka kabaretowa, aktorka współpracująca z teatrami KTO i Groteska w Krakowie oraz z Krakowskim Teatrem Tańca oraz Pani Ewelina Leśniak – pomysłodawczyni Przeglądu i członkini Kabaretu Niepoprawnych Optymistów.

Publiczność także wybierze swojego faworyta.

O zwycięstwo będą walczyć:

Kabaret Nomen Omen


Kobieta w kabarecie to rzadkość.
Dwie kobiety? FenOmen!
Myślicie, że "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść"?
Przekonajcie się, że gdzie dwie kobiety na scenie, tam można się dobrze bawić!
Macie dosyć smogu?
My zabierzemy Was w wesołą podróż w oparach absurdu.
Widzieliście horror "Omen"? Teraz zobaczcie komediowy żeński duet - Kabaret Nomen Omen!

Jego członkinie będą się Wam śniły po nocach tak, jak bohater strasznego filmu.

 

 

Kabaret Wesoły Tryb Życia

Historia Kabaretu jest bardzo krótka, a sam dzień powstania grupy świadczy, że poważnie do życia nie podchodzimy- Prima aprilis, żart który przerodził się w pełną uśmiechu przygodę. Wszyscy jesteśmy studentami z Krakowa. W życiu przyświeca nam idea, która wpisana jest w nazwę - Wesoły Tryb Życia. W ciągu krótkiej przygody udało nam się zdobyć II miejsce oraz Nagrodę Publiczności na Przeglądzie „Klamka”, a także III miejsce na „Błazenadzie” we Wrocławiu. "Cyklop z zezem" to pierwszy program, który pokazuje, że nie mamy granic i potrafimy śmiać się ze wszystkiego - wystarczy mieć odpowiedni dystans.

 

Kabaret Yroż

 

Cześć! Poproszono nas o kilka słów, a więc tak: pochodzimy z małej miejscowości - Żory (woj. śląskie). Yroża założyliśmy w 2013 roku, aczkolwiek w obecnym składzie działamy od stycznia 2015 roku. W swoim programie o wdzięcznej nazwie „Terapia śmiechem” pokazujemy społeczno - obyczajowy humor z dużą dawką ironii, absurdu i dystansu do aktualnej rzeczywistości. Nie brakuje również improwizacji czy "wciągania publiki na scenę" - co uwielbiamy, dzięki czemu widz również ma okazję poczuć "smak" kabaretu. Na pytanie "skąd bierzemy pomysły na skecze?" - odpowiadamy jednym słowem - życie.

 

Kabaret Ententa

"Młodzi, piękni, ambitni, utalentowani! Na scenie czują się jak ryby w wodzie. Do sztuki kabaretowej wprowadzają nowe, rewelacyjne, kontrowersyjne i nieznane wcześniej rozwiązania". To nie jest opis naszego kabaretu... ale brzmi naprawdę świetnie! A kto wie!? Może kiedyś ktoś będzie miał chwilę słabości i wypowie o nas takie słowa. Na dzień dzisiejszy chcemy pokazać, że kabaret artystyczno-literacki nadal może śmieszyć i zyskiwać nowych fanów! My już kilku mamy, a z naszych obliczeń wynika, że jeśli tak dalej pójdzie, to za około 27810 dni i 13 godzin pozna nas cała Polska!

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego humoru i kabaretowego szaleństwa do uczestniczenia w tym wydarzeniu na widowni.

Ale to nie wszystko! Po pierwszym dniu uśmiech nie zejdzie z twarzy tym, którzy wybiorą się na ImproFest organizowany przez grupy improwizacyjne. Trudno przewidzieć, co tym razem wydarzy się w Kinie Piast. Początek 15 listopada o godz. 18.00.

 

OD 5 PAŹDZIERNIKA TRWA SPRZEDAŻ BILETÓW W CENIE 10 ZŁ (Przegląd "Żarówka" lub Improwizacje w Skawinie) ORAZ W CENIE 15 ZŁ (bilet łączony obowiązuje na dwóch wydarzeniach) w:

a) w kasie głównej CKIS w Skawinie na Basenie „Camena” (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 15.00,

b) w kasie „Camena Kosmetyka i Masaże” (parter) – od poniedziałku do piątku w godz. od 15.30 do 20.30; sobota od godz. 10.30 do 17.30,

c) za pomocą strony internetowej www.biletynakabarety.pl – tylko bilety łączone w cenie 15 zł,

d) w Kinie „Piast” – 14 i 15 listopada 2015 r. bezpośrednio przed występem.

 

 Gorąco zapraszamy!

 

Anna Konwerska

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.