Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Zapraszamy na "Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza"...

...która odbędzie się 14 maja o godzinie 17.30 w sali teatralnej Pałacyku "Sokół", a wszystko w ramach spotkania z cyklem "Teatr Dzieciom". Najmłodszych widzów zapraszamy na spektakl w wykonaniu znanego nam już "Teatru O Rety".

Zobaczymy przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima, wśród których znajdą się między innymi "Pan Maluśkiewicz", "Murzynek Bambo”, "Pan Hilary” czy „Lokomotywa” oraz wierszyki o różnych czworonogich i pierzastych mieszkańcach "Zoo" autorstwa Jana Brzechwy.

Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego. Spektakl przedstawi małym widzom otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwoli ciągle zaskoczyć widza. Wykorzystane w spektaklu motywy muzyczne kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody podkreślą zmieniającą się poetykę przedstawienia.

Spektakl niewątpliwie zauroczy młodego widza, bo gwarancj udzieli nam sam Teatr O Rety, który przed naszymi najmłodszymi Widzami z ogromnym sukcesem zaprezentował już trzy przedstawienia: "O Królewnie Marysi i Lodowej Górze", "Bajkę o Gajowym Chrobotku" i opowieść o "Królu Maciusiu".

Zatem zapraszamy na "Wielką Wyprawę Pana Maluśkiewicza" w drugi poniedziałek miesiąca, tj. 14 maja o godzinie 17.30.

Bilety do nabycia w kasach CKiS oraz na godzinę przed spektaklem.

Do zobaczenia!

​                                          

 

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min

 

Marta Tyrpa

(AR)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.