Wystawa "Rzeczpospolita ubezpieczonych"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na wystawę "Rzeczpospolita ubezpieczonych. Ubezpieczenia społeczne w Polsce 1918 - 2018" do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie. 

Wystawa wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ukazując historię ubezpieczeń społecznych i ich rolę w kształtowaniu polskiej państwowości, solidaryzmu społecznego i budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

W 1918 roku twórcy państwa polskiego uznali ubezpieczenia społeczne za istotny element budowania państwowości. Wystawa ukazuje najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego. Narrację wzbogacają zdjęcia, plakaty oraz cytaty z prasy, publikacji naukowych, dokumentów i wspomnień pracowników.

Zapraszamy w dniach 23 - 30 sierpnia 2017 r. do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie (sala różowa) w godzinach 8.00 - 16.00.

Dodatkowo w dniu 30 sierpnia (środa) w godzinach 10.00 – 13.00 będzie dostępne stanowisko Platformy Usług Elektornicznych ZUS i punkt informacyjny w zakresie działalności gospodarczej.

Joanna Kurpiel (za: materiały informacyjne ZUS)

(AZ)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.