Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Taniec współczesny

TANIEC WSPÓŁCZESNY

 Instruktor:

 

Marta Kutyła - mgr pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca“L’Art de la Dance” oraz Szkoły Baletowej w Krakowie. Posiada dyplom tancerza i choreografa. Specjalizuje się w tańcu klasycznym, współczesnym i jazzowym. Może pochwalić się licznymi występami na scenach krakowskich teatrów oraz angażem w Krakowskiej Operze i Operetce. Ciągle poszerza swoje horyzonty i umiejętności taneczne.

Pani Marta zaczęła współpracę z Centrum Kultury i Sportu w sezonie 2013/2014 prowadząc zajęcia Baletu Malucha. W roku 2014 rozpoczyna zajęcia tańca współczesnego, tworząc nową grupę taneczną. 

 

Miejsce zajęć:

Sala Olimpijka
Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina, ul. Konstytucji 3 Maja 4

Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu są dostępne w zakładce "Terminy zajęć, płatności".

 

O zajęciach:

Zajęcia tańca współczesnego to propozycja Centrum Kultury i Sportu w Skawinie skierowana do dzieci w wieku szkolnym (od 7 do 18 lat). Taniec współczesny jest oparty na tańcu klasycznym, ale pozbawiony jego sztywnych zasad. Kładzie nacisk nie tylko na technikę, ale również na ekspresję tancerza, przekazywanie pewnej historii tańcem z wykorzystaniem ciężaru ciała, grawitacji, oddechu, swingów oraz elementów improwizacji. Na zajęciach będziemy skupiać się na poznaniu możliwości własnego ciała. Zajmiemy się techniką, nauką choreografii, a także poszukiwaniem własnego ruchu i ekspresji, rozwijaniem kreatywności.

Zajęcia trwają 90 min 2 x w tygodniu w dwóch grupach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.