Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Pieśni wędrownych śpiewaków - koncert lirniczy

W listopadzie, w ramach cyklu Muzyczne Poniedziałki, zapraszamy na oryginalny koncert w wykonaniu lirnika i śpiewaka, Przemysława Ostrowskiego, podczas którego zabrzmią pieśni ze stepów i Dzikich Pól Ukrainy.

Przemysław Ostrowski - lirnik i śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a obecnie student studiów magisterskich na kierunku filozofia UJ w Krakowie. Zajmuje się muzyką dawną oraz tradycyjną. Podczas wyjazdów na Ukrainę i eksploracji kolbergowskich zapisów nieustannie poszerza swój repertuar, który niegdyś wykonywali wędrowni dziadowie. W grudniu 2015 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku brał udział w prawykonaniu koncertu "Pod betlejemską gwiazdą", jako lirnik, śpiewak i narrator, gdzie lirze korbowej towarzyszyła orkiestra symfoniczna. Ten koncert został nagrany i wydany na płytach CD. W październiku 2015 r. wspólnie z klawesynistą Maksymem Zajączkiewiczem współtworzył koncert „Vanitas vanitatum - Pieśni o marnościach tego świata”, w najstarszym zachowanym wnętrzu w Gdańsku - Piwnicy Romańskiej, oraz w kościele Mariackim w Gdańsku w ramach festiwalu muzyki dawnej Capella Angelica – lipiec 2016, a także podczas konferencji „Włoska sztuka baroku” na AM w Gdańsku (2017). Uczestnik lirnickich festiwali na Ukrainie (2017).

Proponujemy koncert-misterium, na który składają się pieśni wędrownych śpiewaków z terenów dawnej Rzeczypospolitej, Zabrzmią kompozycje o świętych, o cudownych objawieniach, o końcu świata i Sądzie Ostatecznym, o śmierci i pośmiertnej wędrówce dusz, a także historie oparte na wątkach biblijnych i apokryficznych.

Zapraszamy serdecznie w poniedziałek, 27 listopada 2017 r., o godz. 18.00 do Pałacyku "Sokół".

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel

(AZ)

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.