Oferta ferii w Dworze Dzieduszyckich

Czas zimowej przerwy w nauce zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą atrakcji, jakie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych przygotowaliśmy pod hasłem "Ferie w Dworze 2018"W tegorocznym cyklu zajęć proponujemy aż osiem wycieczek w najciekawsze miejsca w Małopolsce oraz dwie propozycje zajęć stacjonarnych, dzięki którym poznamy tajniki tworzenia kosmetyków i wyrobu pieczywa. 

Zapisy od 29 stycznia 2018 roku w godz. 9.00 – 16.00 przyjmuje Dział Realizacji Projektów Kultury w Dworze Dzieduszyckich, osobiście lub telefonicznie pod numerem tel. 12 256 31 18, 12 256 10 82.

Ceny wyjazdów obejmują: opiekę, transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępów. Godziny powrotów mogą ulec zmianie.

Płatności za wybrane wycieczki, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:

- w Dworze Dzieduszyckich od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Działu Realizacji Projektów Kultury

- w kasie głównej (I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00

- w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (parter):

  • poniedziałek      w godz.  14.00 – 22.00
  • wtorek, piątek    w godz.  8.00 - 21.00
  • środa, czwartek  w godz. 12.00 – 22.00

- przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Ferie we Dworze, nazwisko i imię uczestnika, nazwę i datę wycieczki).

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci - 5 zł taniej (z wyłączeniem zajęć stacjonarnych).

UWAGA: wpłaty należy dokonać minimum 3 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jej zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu wycieczek w przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń.

 

PROGRAM FERII W DWORZE 2018:

12 lutego  (poniedziałek) – Chochołów - Warsztaty Serowarskie

cena: 49 zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.30

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 8.15

W programie: wykonanie własnego oscypka i zapoznanie się z tajnikami jego tworzenia.
                            

Nasze ferie zaczynamy w Chochołowie na warsztatach, gdzie poznamy tajemnice produkcji góralskich serków - oscypków. Tajniki wyrobu tych smakołyków zdradzi nam doświadczony baca. Dzieci będą miały okazję do degustacji i zakupu serów.

Możliwość spożycia ciepłego posiłku w cenie ok. 10 zł (dodatkowo płatne).

 

13 lutego (wtorek) – Seans w kinie Cinema City Zakopianka z przystankiem w McDonald’s

cena: 30 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald ’s)

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 9.15

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.30  

W programie: W programie: seans filmowy „Fernando” (uwaga: w uzasadnionym przypadku CKiS zastrzega zmianę repertuaru), przystanek w McDonald ’s.

Wycieczka do kina Cinema City w Krakowie na film animowany „Fernando”. Fernando jest młodym byczkiem niepodobnym do innych - zamiast walczyć woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi... (źródło: filmweb.pl)

Gwarantujemy dużą dawkę dobrego humoru, a po filmie, pełni kinowych wrażeń, odwiedzimy McDonald’s.

 

14 lutego (środa) – Zimowe Szaleństwo na Śniegu - Zadział

Cena: 49 zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.45

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 8.30

W programie: rynna śnieżna do zjazdu na pontonach, karuzela dla najmłodszych, a także łagodny stok do zjazdu na "jabłuszkach".

Zadział to ośrodek narciarski i snowboardowy u podnóża Gorców, stworzony do aktywnego wypoczynku. Strefa rodzinna, bo to właśnie tam chcemy zabrać wasze pociechy, znajduje się tuż przy stoku głównym, ale jest od niego oddzielona, co zapewnia bezpieczeństwo korzystającym z atrakcji dzieciom. Wszystkie atrakcje znajdują się w jednym miejscu, a w ich skład wchodzą: wyciąg umożliwiający bardzo łatwy wyjazd na górkę, rynna śnieżna do zjazdu na pontonach, karuzela dla najmłodszych, a także łagodny stok do zjazdu na "jabłuszkach".

Gdy mróz zacznie szczypać w nos i uszy, w specjalnym ocieplanym igloo napijemy się gorącej herbatki, a w igloo gastronomicznym będzie możliwość zakupu ciepłego posiłku.

 

15 lutego (czwartek) -  Artystyczna Chata Przygód – Rabka

cena: 45zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 9.30

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.15

W programie: gra edukacyjno - przygodowa "Poszukiwanie zbójnickiego skarbu", warsztaty malowanie ciupag, ptaszków i innych pamiątek drewnianych, malarstwo na szkle, filcowanie, tworzenie pamiątek z włóczki i z bibułki.

Gwarantujemy dobrą zabawę podczas gry edukacyjno - przygodowej "Poszukiwanie zbójnickiego skarbu". Podzielona na zespoły grupa wcieli się w Harnasi i ich drużyny, by podążając za mapą i wykonując zadania otrzymać upragnione wskazówki prowadzące do kryjówki najprawdziwszych zbójników. 

Podczas gry grupa poznaje ekspozycję, korzysta ze stanowisk interaktywnych.

Doskonałym uzupełnieniem wizyty będą warsztaty w pracowni. W ofercie mamy m.in. malowanie ciupag, ptaszków i innych pamiątek drewnianych, malarstwo na szkle, filcowanie, tworzenie pamiątek z włóczki i z bibułki, które zostaną niepowtarzalną pamiątką. 

 

16 lutego (piątek) – Odlotowy Dzień

cena: 45 zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 7.30

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 7.45

W programie: poznajemy tajniki funkcjonowania i pracy lotniska w Balicach, zwiedzamy Muzeum Lotnictwa Polskiego

Naszą odlotową przygodę rozpoczniemy od wizyty w Centrum Edukacji Lotniczej Lotniska Balice w Krakowie, gdzie odkryjemy tajniki pracy i funkcjonowania lotniska. Młodsi uczestnicy zobaczą teatrzyk, podczas gdy starsi wezmą udział w lekcji tematycznej. Na swej drodze na pewno spotkamy robota humanoidalnego wchodzącego w interakcje z odwiedzającymi. Wprowadzeni w samolotowe klimaty udamy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Tam dzieci zobaczą ciekawą ekspozycję, prezentowaną podczas lekcji muzealnej. Po tej wycieczce podróż samolotem i poruszanie się na lotnisku będą niezwykle łatwe.

 

19 lutego (poniedziałek) - Wycieczka do Pink Bowling & Club w Krakowie z przystankiem w McDonald’s

cena: 35 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich godz. 9.00

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.15 

W programie: rywalizacja w kręgielni, przystanek w McDonald’s

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy, wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra.

 

20 lutego (wtorek) – Warsztaty Mydlarskie

Cena: 30 zł

Miejsce: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie godz. 10.00-13.30

Podczas warsztatów mydlarskich uczestnicy wykonają samodzielnie mydełko w wybranych przez siebie formach, z wybranymi dodatkami (poznają ich właściwości) i zapachami (elementy aromaterapii), dodatkowo usłyszą prelekcję z doświadczeniami ukazującą potrzebę mycia rąk.

Na zajęciach obowiązuje obuwie zamienne.

 

21 lutego (środa) – Warsztaty „Mali Piekarze”

Cena: 30 zł

Miejsce: Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie godz. 10.00-13.00

 

Warsztaty HECA Z PIECA, czyli wszystko o mące (skąd bierze się mąka, jakie są jej rodzaje, co się z niej robi, jakie ma właściwości). Z założenia warsztaty są interdyscyplinarne, ponieważ zawierają w sobie treści programowe biologii, fizyki, matematyki, historii itd.

Na warsztatach dzieci przygotują kolorowe bułeczki.

 Na zajęciach obowiązuje obuwie zamienne.

 

22 lutego (czwartek) – Wizyta na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu

cena wyjazdu: 40zł

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 8.30,

             Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 8.15 

W programie: przejażdżka konna, wizyta w wiejskim zoo, wycieczka przyrodnicza, śnieżna bitwa, saneczkowe szaleństwo, ognisko.

Zaczarowane Wzgórze jest miejscem wyjatkowym. To miejsce, które powstało z pasji – dla ludzi, którzy kochają przebywać na łonie natury pośród przyjaznych zwierząt oraz chcą w oryginalny i aktywny sposób spędzać czas wolny. Tak też spędzimy czas w ramach wizyty w Czasławiu. Uczestnicy wycieczki skorzystają z przejażdżki na końskim grzbiecie w asyście instruktora, będą mieli okazję pokarmić zwierzęta w wiejskim zoo, wezmą udział w wycieczce przyrodniczej polegającej na tropieniu - odnajdując ślady na śniegu. Nadmiar energii spożytkujemy w ramach zabaw na świeżym (naprawdę świeżym!) powietrzu, zjeżdżając na sankach, "jabłuszkach", wybierając najweselszego bałwana czy biorąc udział w śnieżnej bitwie. Na koniec rozgrzejemy się przy ognisku i gorącej herbatce. Dobra zabawa gwarantowana!

 

23 lutego (piątek) Skok na Park Trampolin Go Jump z przystankiem w McDonald’s

cena wyjazdu: 40zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Zbiórka: Dwór Dzieduszyckich, godz. 9.15,

            Skawina (koło Dworku Skawińskiego) godz. 9.30

W programie: trening na trampolinach z instruktorami, przystanek w McDonald’s

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości w Polsce i jeden z większych w Europie! Na gości czeka aż 2000 m² wyskokowych wrażeń, a wśród nich największa w kraju Mega Trampa - 37 m² czystej adrenaliny, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. GOjump to miejsce przeznaczone dla każdego już od 4-go roku życia. Z GOjump mogą korzystać amatorzy i profesjonaliści. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół. 

UWAGA! KAŻDY UCZESTNIK JEST ZOBOWIĄZANY DO ZAKUPU WE WŁASNYM ZAKRESIE SPECJALNYCH SKARPETEK ANTYPOŚLIZGOWYCH (W CENIE 5 ZŁ), OBOWIĄZUJĄCYCH W PARKU TRAMPOLIN GOJUMP.

 

ZAPRASZAMY!!!

 

Katarzyna Bogdali

(AR)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.