Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

 

W kartach zgłoszeń do sezonu 2011/2012 chęć gry wyraziły następujące szkoły:

minisiatkówka dziewcząt - SP-1, SP-2, SP-4, SP-Krzęcin, SP-Kopanka, SP-Radziszów, SP-Wielkie Drogi, SP-Wola Radziszowska, SP-Zelczyna - 9 szkół. Grały w trzech grupach po 3 drużyny. Do finału awansowali zwycięzcy grup oraz szkoła z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym.

minisiatkówka chłopców - SP-1, SP-2, SP-4, SP-Krzęcin, SP-Radziszów, SP-Wielkie Drogi, SP-Wola Radziszowska, SP-Zelczyna - 8 szkół. Grały w grupach po cztery drużyny. Do finałów awansowały po dwie najlepsze szkoły z każdej grupy.

Zawody chłopców były rozgrywane w Szkole Podstawowej Nr 4 w Skawinie, natomiast dziewczęta grały w Szkole Podstawowej w Kopance.

Minisiatkówka dziewcząt

Za nami rozgrywki grupowe. Grupę A wygrała SP-2 Skawina, Grupę B wygrała SP-4 Skawina a grupę C SP Kopanka - gospodarze rozgrywek. Z miejsca drugiego awansowała SP-1 Skawina mając najlepszy stosunek setów. W załączniku wyniki szczegółowe i układ par półfinałowych.

Finały rozegrano 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Kopance. W pierwszym spotkaniu SP Kopanka pokonała SP-2 Skawina 2:0, w drugim SP-1 pokonała SP-4 2:1. W meczu o III miejsce SP-4 po trzech setach okazała się lepsza od SP-2, a w finale "Jedynka" walczyła z Kopanką i musiała uznać wyższość drużyny gospodarzy - 2:0.

Kolejność w gminie :

1. ZPO Kopanka

2. SP-1 Skawina

3. SP-4 Skawina

4. SP-2 Skawina

5. SP Wielkie Drogi

6. SP Krzęcin

7. SP Wola Radziszowska,  SP Zelczyna

9. SP Radziszów

Najlepiej zagrywającą zawodniczką wybrano Olimpię Prochownik z SP-1, a najlepszą zawodniczką turnieju Aleksandra Skrzypoń z Kopanki.

Dziękujemy Pani Dyrektor Bożenie Suder oraz Panu Norbertowi Rzepisko,  nauczycielowi WF ZPO w Kopance za gościnę i przygotowanie turnieju.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za walkę i zaangażowanie oraz nauczycielom za przygotowanie drużyn i ambitną walkę w turnieju.

Szkoła z Kopanki będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych.

Minisiatkówka chłopców

Zakończyły się rozgrywki ligi szkolnej minisiatkówki chłopców - etap gminny. W finale 1.XII.2011 spotkały się cztery szkoły : SP-1 Skawina SP Radziszów, SP- Wielkie Drogi i gospodarze zawodów - SP-4 Skawina.

Zwycięzcą tegorocznych zawodów okazała się drużyna z Radziszowa. Turniej był emocjonujący, nie zabrakło ciekawych akcji i walki do końca.

Drużyna SP Radziszów prowadzona przez pana Tomasza Kałwę będzie reprezentować gminę Skawina na etapie powiatowym tych rozgrywek.

Spośród finałowych drużyn wybrano zawodników do klasyfikacji indywidualnych. Wybór był trudny, a kandydatów kilku. Głosami opiekunów drużyn i sędziów najlepiej zagrywającym wybrany został Piotr Fus z Wielkich Dróg, a najlepszym zawodnikiem turnieju Paweł Kloc z SP-1.

Specjalne podziękowania należą się Pani Anicie Karczewskiej - Dyrektorowi SP-4 oraz pani Małgorzacie Bobak nauczycielowi WF tej szkoły, za wspaniałe przygotowanie zawodów, zabezpieczenie nagród dla wszystkich uczestników finałów i miłą sportową atmosferę imprezy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom i zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach ligi szkolnej 2011/2012.

Dział Sportu i Rekreacji CKiS w Skawinie.

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.