Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

 Sport  »  Liga szkolna

  

Informacje ogólne oraz bieżące

LIGA  SZKOLNA - to nie tylko rywalizacja sportowa, to także wspaniała zabawa i prawidłowy rozwój dla naszych dzieci i dla młodzieży.

Prowadzona od lat Liga Szkolna jest ujęta w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie realizuje rozgrywki etapu gminnego w tych strukturach.

W związku z reformą oświaty zmieniono nazewnictwo poszczególnych szczebli rozgrywek. Od sezonu 2017/2018 najmlodsza kategoria to Igrzyska Dzieci, natępny szczebel wiekowy to Igrzyska Młodzieży Szkolnej i ostatni to Licealiada Młodzieży. O podziale rozgrywek decyduje teraz rok urodzenia, a nie klasy, jak bywało w poprzednich latach. Uczeń klasy VII w zależności od rocznika może być przydzielony do Igrzysk Dzieci lub Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Rozgrywki odbywają się etapami: gmina, powiat, półfinały wojewódzkie (dawniej - rejon) i województwo. W wybranych dyscyplinach Szkolny Związek Sportowy organizuje finały ogólnopolskie.

Zaangażowanie dzieci, rodziców i praca nauczycieli WF doprowadziła do wielu sukcesów naszej młodzieży w etapach ponadgminnych z wojewódzkimi włącznie.

Udział w zawodach wszystkich szczebli odbywa sie JEDYNIE po rejestracji w Systemie Rejestracji Szkół:
www.srs.szs.pl

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.