Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Jubileuszowy XV Bieg Skawiński już 13 maja!

Zapisz się już dziś na XV Bieg Skawiński, który odbędzie się 13 maja. Tegoroczna impreza poświęcona jest pamięci Tomasza Staszczaka, maratończyka, wielokrotnego uczestnika skawińskiego biegu, pracownika firmy Valeo Skawina.

Tradycyjnie pierwsze o godz. 11.00 wystartują dzieci  po nich młodzież. Biegi odbędą się na terenie starorzecza. Każdy „młody biegacz” otrzyma oryginalny pamiątkowy medal i dyplom a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących 500 osób). Następnym punktem programu jest wyścig rolkarzy o godz. 14.30 w ramach VI Biegu Skawińskiego na Rolkach na dystansie 9km (limit startujących 200 osób). Na godz. 15.30 zaplanowano start Biegu Głównego (limit startujących 1000 osób).

W ramach rywalizacji na dziesięciokilometrowej trasie zawodnicy oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowych, będą walczyli o tytuły w ramach IX Mistrzostw Polski Energetyków oraz VIII Mistrzostw Gminy Skawina. Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina-Radziszów- Skawina. Trasa jest łatwa o niewielkim  przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Nie czekaj na ostatnią chwilę zapisz się już teraz! Są jeszcze wolne miejsca do biegu głównego i biegu na rolkach. Dla najlepszych czekają nagrody finansowe oraz dodatkowo za rekord trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na tą okazję oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem a także bierze udział w losowaniu extra nagród.

Więcej informacji i zapisy TUTAJ.

 

Źródło: UKS Jedynka

Anna Zając-Gut

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.