Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Japonia - tradycja i nowoczesność

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na nowy sezon spotkań w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Na dobry początek - Japonia oczami Kasi i Marka Szewczyków.

"Japonia to nie tylko kwitnące wiśnie i zachwycająca estetyka wszystkich przedmiotów codziennego użytku. To także kraj washletów, shinkansenów i aromatów sprzedających wszystko, o czym tylko zamarzymy. W Japonii najbardziej rozczuliła nas uprzejmość, dopracowana do takiej perfekcji, że masz wręcz pewność, że jest szczera… nawet wtedy, kiedy niekoniecznie tak jest. Obalimy też jeden z mitów związany z tym krajem - Japonia wcale nie jest taka droga! Zapraszamy na krótką podróż do kraju, do którego sami musimy jeszcze kiedyś wrócić!"

Kasia Pustelny-Szewczyk – matka i żona uzależniona od podróżowania. Z wykształcenia fizyk, a zawodowo próbuje sił w prowadzeniu własnego butiku z rękodziełem. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje, by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz i programista… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać, gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży to chwila, gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Razem już ponad 10 lat, choć znają się od 18-stu. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od 7 lat opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie, poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

Ich wielką miłością jest Azja, bo jak powiedział Rudyard Kipling „Kto raz usłyszał głos Azji innego słuchał nie będzie”.

Zapraszamy w piątek, 28 października, o godz. 18.00, do Pałacyku "Sokół".

Wstęp wolny!

Joanna Kurpiel

(AZ)

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.