Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

I Ogólnopolski Przegląd Kabaretów „ŻARÓWKA” - przyświeca nam dobra idea...

Już dziś zapraszamy wszystkich fanów kabaretowego szaleństwa  do Kina Piast w Skawinie na Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy, który odbędzie się 4 listopada o godzinie 18.00.

Na deskach skawińskiego Kina będziemy gościć 4 formacje kabaretowe, które zakwalifikowały się do Przeglądu. Widzowie i czteroosobowe jury będą oceniać skecze:

 

Ogólnopolski Przegląd Kabaretów "ŻARÓWKA" to I Przegląd Kabaretowy w Skawinie, który na stałe wpisze się w Wasze kalendarze. 

 

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA PRZEGLĄDU KABARETOWEGO "ŻARÓWKA"

W składzie jury:

Andrzej Majczak - jest autorem głównie kameralnych inscenizacji dramaturgii współczesnej. Od kilku lat współpracuje ze scenami krakowskimi - z Teatrem Bagatela, w którym wyreżyserował m.in. Między nami dobrze jest Doroty Masłowskiej czy Psa, kobietę, mężczyznę Sibylle Berg oraz z prywatnym Teatrem Współczesnym (Czarujący korowód Wernera Schwaba, Bombshells Joanny Murray-Smith). W łódzkim Teatrze im. St. Jaracza przygotował nagradzane Polaroidy Marka Ravenhilla i Dwadzieścia minut z aniołem Aleksandra Wampiłowa. W ostatnich latach w olsztyńskim Teatrze im. St. Jaracza zrealizował prapremierę Pana Mautza Sibylle Berg oraz bardzo dobrze przyjętą najnowszą inscenizację Operetki Witolda Gombrowicza.

Od 2000 roku zajmuje się przygotowaniem publicznych czytań najnowszej dramaturgii polskiej i światowej. Pracę reżyserską łączy także z nauczaniem techniki aktorskiej. Od roku 2007 jest pedagogiem Lart Studio w Krakowie.

Alan Pakosz - z urodzenia Krakowianin, z wyboru Warszawiak. Improwizator, kabareciarz, aktor, konferansjer, czyli jednym słowem freelancer (lub jak kto woli - bezrobotny). Człowiek orkiestra, lecz bez poczucia rytmu. Współpracuje z Teatrem KTO w Krakowie, manager i założyciel Kabaretu PUK i Grupy Improwizacji Scenicznej AD HOC. Dyrektor dwóch ważnych krakowskich festiwali kabaretowych i improwizacyjnych - PAKA oraz ImproFest.

Janusz Bysina - Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Inicjator i pomysłodawca Skawińskiej Sceny Kabaretowej, a także innych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Wieloletni dziennikarz i prezenter Radia Kraków oraz Telewizji Kraków. Pierwszy Sekretarz Programu Telewizji Regionalnej w Krakowie, kilka lat później współzałożyciel ogólnopolskiej sieci programu Telewizji Regionalnych, członek Komisji ds. zasad kolaudacji różnych gatunków programów telewizyjnych wspólnie z Jerzym Koenigiem, Andrzejem Fidykiem, Jerzym Kapuścińskim i in. członek komisji ds. oceny prezenterów telewizyjnych wspólnie z Bożeną Walter, Aleksandrem Bardinim i in. Posiadacz najwyższego stopnia dziennikarskiej Karty Mikrofonowej "S" uprawniającej do publicznego występowania bez ograniczeń. Autor wielu tekstów recenzenckich w ogólnopolskim, dziennikarskim czasopiśmie branżowym "Wizja". Były prezes Gama Art sp. z o.o. zajmującą się produkcją programów telewizyjnych oraz organizacją imprez kulturalnych i widowiskowych, były dyrektor oddziału krakowskiego studia filmowego - Wizual.

Współtwórca i reżyser satyrycznego cyklu audycji radiowych opartych o formułę teatru naturalnego, a potem programu muzyczno - rozrywkowego "Kanał - 26". Miłośnik kultury, znawca dobrego, wyrafinowanego humoru.

Ewelina Leśniak – pomysłodawczyni i współorganizatorka Przeglądu Kabaretów "Żarówka", a zarazem członkini Kabaretu Niepoprawnych Optymistów pełniąca również rolę jego managera. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła w Szkole Wokalno-Aktorskiej, by kontynuować ją w Szkole Aktorskiej Lart Studio. Jest również absolwentką Polskiej Akademii Kabaretu. Obecnie studiuje Zarządzanie Kulturą i Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Imprezę poprowadzą: Michał Ociepa i Michał Próchniewicz to dwójka improwizatorów z krakowskiej Grupy AD HOC. Konferansjerski duet tworzą od niedawna, ale zdążyli już prowadzić półfinały PAKI czy Międzynarodowy Festiwal Improwizacji IMPROFEST.

Dynamiczni inaczej, potrafią rozgrzać publiczność do czerwoności, chociaż w ich przekonaniu jest to bardziej magenta. Do duetu Michałów dołączy tym razem trzeci! Michał Leśniak z Kabaretu Niepoprawnych Optymistów wspomoże kolegów na scenie. Wydarzenie na skalę światową - festiwal poprowadzą "Trzy Michały"!

Po Przeglądzie zapraszamy do obejrzenia Małopolskich Improwizacji Scenicznych, w wykonaniu grupy AD HOC.

„Impro show” to wyjątkowy spektakl, który powstaje „na żywo”, na oczach zgromadzonych widzów. Od widowni zależy w jakim miejscu będzie się odbywała scena, albo jakie postaci mają się na niej pojawić, a do improwizatorów z krakowskiej Grupy AD HOC należeć będzie zrealizowanie marzeń widzów. Każdy spektakl jest niepowtarzalny, bo każda widownia ma inne marzenia…

Zapraszamy na ten wyjątkowy, komediowy pokaz!

Małopolskie Improwizacje Sceniczne - „Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie”.

Program:

    18:00 - rozpoczęcie Przeglądu 

    18:10 - występy grup kabaretowych

    20:10-20:30 – przerwa/obrady jury/głosowanie publiczności

    20:30 – Małopolskie Improwizacje Sceniczne

    21:15 - ogłoszenie wyników, wyłonienie zwycięzcy nagrody publiczności

    21:30 – zakończenie Imprezy

 

 

Musisz tam być, zapraszamy!

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

 

/Iwona Najder/

* KARTA ZGŁOSZENIA - żarówka.pdf [ 153.47 KB, .pdf ]
* REGULAMIN - żarówka.pdf [ 167.53 KB, .pdf ]
 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.