Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Grupa wokalna

WARSZTATY WOKALNE

Instruktor:

Blanka DEMBOSZ

Miejsce zajęć:

Kino "Piast"
Skawina, ul. Węgierska 3
 

O sekcji:

Podczas zajęć prowadzona jest nauka śpiewu w grupie w systemie 2 razy w tygodniu po 90 minut oraz zajęcia indywidualne 45 minut 1 x w tygodniu. Pracuje się nad warsztatem wokalnym: emisją głosu, dykcją, pracą z mikrofonem, kształceniem słuchu. 
Na zajęcia warsztatów wokalnych zapraszamy dzieci w wieku od 8 lat.

Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu zajęć są dostępne w zakładce "Terminy zajęć, płatności" .

 O instruktorze:

Blanka Dembosz - urodzona w Krakowie, ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2002 roku oraz śpiew solowy na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej w 2009 roku. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem m.in. prof. Charlotte Lehmann i prof. Roberta Nakonecznego.

Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja). Brała udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”, w Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu, w festiwalu Sound Screen Festival w Bydgoszczy oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej - Warszawska Jesień.

W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok, od renesansu po utwory współczesne. Wraz z gambistą -  Kazimierzem Pyzikiem wykonuje zapomnianą muzykę polskiego baroku, a z wiolonczelistą - Łukaszem Laxym, pieśni protestantów polskich. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Dla Blanki Dembosz utwory komponowali i komponują: Katarzyna Taborowska-Kaszuba, Paulina Załubska, Ewa Fabiańska-Jelińska, Katarzyna Kwiecień-Długosz,  Martyna Kosecka,  Jerzy Fryderyk Wojciechowski, Mateusz Ryczek, Patryk Lichota, Michał Ossowski, Michał Pawełek  oraz Rafał Zapała.

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.