Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Ferie w Sokole 2018!

Z myślą o zbliżających się feriach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjumW tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie w Sokole 2018” proponujemy 10 wycieczek w ciekawe miejsca, które z pewnością nie pozwolą się nudzić w wolny zimowy czas. 

Zapisy od 26 stycznia 2018 r. w godz. 9.00 – 16.00 przyjmuje Dział Realizacji Projektów Kultury w Pałacyku „Sokół”, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 64. Ilość miejsc ograniczona. UWAGA: nie przyjmujemy zgłoszeń mailowych.

Ceny wyjazdów obejmują: opiekę, transport, ubezpieczenie oraz bilety wstępów. Godziny powrotów mogą ulec zmianie.

Płatności za wybrane wycieczki, po uprzednim zapisie, prosimy dokonywać:

- w kasie głównej CKiS (Basen Camena I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00

- w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (Basen Camena - parter): 

  • poniedziałek - w godz. 14.30 - 21.30;
  • wtorek, piątek - w godz. 08.30 - 20.30;
  • środa, czwartek - w godz. 11.30 - 21.30

- przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: Ferie w Sokole, nazwisko i imię uczestnika, nazwę i datę wycieczki).

Terminy płatności:
- za wycieczki z pierwszego tygodnia ferii należy zapłacić do dnia 08.02.2018, za wyjazdy w drugim tygodniu do dnia 15.02.2018 r.

Zniżki dla rodzeństwa: pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci - 5 zł taniej w ramach tej samej wycieczki.

UWAGA: wpłaty należy dokonać minimum 3 dni robocze przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik jest zobowiązany do okazania dowodu przelewu w przypadku braku jego zaksięgowania na koncie CKiS w określonym czasie.

 

PROGRAM FERII W SOKOLE 2018:

 

12 lutego (poniedziałek) ZDOBYWAMY GÓRSKIE ŚCIANY W CENTRUM WSPINACZKOWYM

W programie: 3-godzinna wspinaczka pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.

Cena wyjazdu: 40 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.00, powrót ok. godz. 13.45

Zapraszamy na podbój sztucznej ściany wspinaczkowej. Nad bezpieczeństwem użytkowników ściany, przestrzeganiem porządku oraz przestrzeganiem regulaminu czuwa wykwalifikowana kadra instruktorów, pod których nadzorem dzieci będą się uczyć zasad bezpiecznej wspinaczki. Niekonwencjonalny charakter wspinaczki przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich niezbędnych środków ostrożności powoduje, że zabawa dostarczy niezapomnianych przeżyć. Atrakcyjność wspinaczki polega na możliwości połączenia aktywności ruchowej z kształtowaniem pozytywnych cech charakteru w atmosferze wspaniałej zabawy. Zajęcia dla dzieci oraz młodzieży prowadzone są w odpowiednio przygotowanych miejscach, gdzie ściany dostosowane są dla osób, które stawiają pierwsze kroki wspinaczkowe. Przykładowe atrakcje centrum wspinaczkowego: tyrolka, wspinaczka na wędkę, wspinaczka po drabince speleo, wspinaczka na niskich ściankach, pajęczyna, wahadło i wiele, wiele innych…

Uczestnicy zobowiązani są do posiadania stroju sportowego, w szczególności długich, wygodnych spodni oraz sportowego obuwia zamiennego na miękkiej, gumowej podeszwie (tenisówki, trampki, adidasy).

 

13 lutego (wtorek) KRĘGLE PINK BOWLING & CLUB

W programie: rywalizacja w kręgielni i przystanek w McDonald’s.

Cena wyjazdu: 35 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.00, powrót ok. godz. 13.45

Kręgle to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy, wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra. Pink Bowling & Club Kraków to największa w Małopolsce kręgielnia, dysponująca aż 16-toma w pełni zautomatyzowanymi torami bowlingowymi marki Brunswick (amerykańskiego producenta maszyn i akcesoriów do gry w bowling). Nie wahaj się i spróbuj!

 

14 lutego (środa) HISTORYLAND: WYJĄTKOWA PODRÓŻ PRZEZ DZIEJE

W programie: zwiedzanie interaktywnej wystawy z klocków LEGO® prezentującej historię Polski.

Cena wyjazdu: 35 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.15, powrót ok. godz. 13.00

Myślałeś kiedyś o tym, czym jest historia? W HistoryLandzie to doświadczenie, które po prostu musisz przeżyć. To opowieść, od której nie będziesz mógł się oderwać. To także makiety zbudowane z ponad miliona klocków LEGO®, niesamowite pokazy i interaktywne zabawy. HistoryLand to miejsce, które odkryjesz w samym sercu Krakowa. W naszym centrum przeniesiesz się w samo serce bitwy pod Grunwaldem. Usłyszysz szarżę wojsk, a ledwie kilka minut później staniesz za sterem okrętu wojennego pod Oliwą i poczujesz na twarzy morską bryzę. Znasz te wydarzenia i miejsca ze szkolnych podręczników? W HistoryLandzie poczujesz emocje podobne do tych, które towarzyszyły ich uczestnikom! Już wiesz, że przeszłość Polski i Polaków jest pełna niesamowitych momentów. Dlatego zabierzemy Cię w interaktywną podróż, w czasie której odkryjesz historię naszego kraju wszystkimi zmysłami. Czeka Cię tu ekscytująca wyprawa przez dzieje Polski i Polaków, od osady w Biskupinie po krakowskie Sukiennice. W HistoryLandzie spotykają się edukacja, zabawa i nowoczesne technologie. Nasze zbudowane z klocków LEGO® makiety ożywają. Wirtualna rzeczywistość i wielowymiarowe pokazy poruszą Twoje zmysły i przeniosą Cię w sam środek historycznych wydarzeń. Manualne zagadki rozbudzą Twoją wyobraźnię i zmobilizują szare komórki. 

 

15 lutego (czwartek ) SKOK NA PARK TRAMPOLIN GO JUMP

W programie: trening na trampolinach, równoważniach i gąbkowym basenie, przystanek w McDonald’s.

Cena wyjazdu: 40 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.30, powrót ok. godz. 13.45

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości taki obiekt w Polsce i jeden z większych w Europie! Na wszystkich gości czeka aż 2000 m2 wyskokowych wrażeń, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. Z GOjump mogą korzystać amatorzy i profesjonaliści. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół/znajomych. W krakowskim GOjump znajduje się Mega Trampa – największa trampolina w kraju! Mega Trampa to 37 m2 czystej adrenaliny. Oprócz klasycznych skoków, można na niej ćwiczyć na specjalnych deskach, dzięki którym będzie można imitować ewolucje na snowboardzie, kiteboardzie czy wake’u. 

Uwaga! Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakupu we własnym zakresie specjalnych skarpetek antypoślizgowych w cenie 5 zł, obowiązujących w parku trampolin GOjump.

Regulamin parku i zgoda rodzica/opiekuna do pobrania TUTAJ

 

16 lutego (piątek) MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ

W programie: zwiedzanie nowej interaktywnej wystawy „To takie proste”, podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek, odkryjemy talenty do majsterkowania, poznamy Układ Słoneczny i Magię w Kuchni.

Cena wyjazdu: 35 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.00, powrót ok. godz. 13.45

Sprawdź, czy masz żyłkę naukowca i konstruktora. Zdobądź wiedzę tylko z pozoru „nie taką prostą", świetnie się przy tym bawiąc. Odkryj 26 interaktywnych edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy: 
Główka pracuje - strefa umożliwia podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek. Spróbuj rozgryźć różne rebusy i sprawdź, czy potrafisz rozwiązywać problemy. Logiczne myślenie jest tu mile widziane! 
Mechaniczny plac zabaw - stanowiska w tej strefie obrazują prawa fizyczne i ich definicje. Poprzez interakcję z eksponatami możesz, samodzielnie lub w parach, poznać wybrane prawa i zasady mechaniki. 
Pomyśl, zrozum, zrób - tematem strefy jest tworzenie i budowanie. Samodzielnie lub w grupie możesz udowodnić, że masz talent do majsterkowania. Uwolnij swoją kreatywność! 
Techno świat - w tej strefie możesz się zapoznać z supernowoczesnymi technologiami. Eksponaty nie tylko umożliwią poznanie nowoczesnych technologii, ale pozwolą również na zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości oraz zaangażowanie w inne ciekawe aktywności. 

 

19 lutego (poniedziałek) ATAKUJEMY LASER PARK

W programie: drużynowa rywalizacja w laserowym paintballu, wyzwania w laserowym labiryncie.

Cena wyjazdu: 40 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 10.00, powrót ok. godz. 14.15

Zapraszamy do spróbowania swoich sił w laserowym labiryncie oraz na arenie laserowego paintballa. Chcesz wcielić się w bohatera „Mission impossible”, pokonującego laserowy system zabezpieczeń w banku czy muzeum? Możesz sprawdzić swoje predyspozycje w Laserowym Labiryncie, pośród wiązek laserowych promieni. Chcesz się poczuć, jak żołnierz na poligonie i powalczyć laserową bronią? Zapraszamy do zabawy w Laserowy Paintball – bezpieczną odmianę klasycznego paintballa. Gra odbywa się na specjalnie przygotowanej, bardzo dużej i – co najważniejsze – bezpiecznej arenie, tworzącej system labiryntowych przejść, gdzie w tajemniczym półmroku, wśród tworzących specyficzny klimat beczek, krat, systemów rur, łańcuchów, kół, zaworów i pieców zawodnicy mogą oddać się pełnej przygód i adrenaliny grze.

 

20 lutego (wtorek) SPEKTAKL „GAŁGANIARZ I PATYCZEK”, NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

W programie: spektakl teatralny w wykonaniu Teatru im. A. Mickiewicza z Częstochowy, prezentowany w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci  2018.

Cena wyjazdu: 30 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.30, powrót ok. godz. 13.00

Autor scenariusza, Robert Dorosławski, rozbudował opowieść o nowe wątki i postaci, napisał piosenki, do których muzykę skomponował Michał Makulski. Powstała bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła. Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną Papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód. Czy uczciwość i dobre serc Patyczka pomogą mu w znalezieniu rodziny? Czy Gałganiarz, który za sprawą czarów stanie się bogaty, będzie w końcu szczęśliwy? Jak skończy się ta historia, nie zdradzimy, aby nie popsuć teatralnej zabawy. 

 

21 lutego (środa) PODRÓŻ DO KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI

W programie: zwiedzanie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, filmowa prezentacja, warsztaty orgiami i kaligrafii, zwiedzanie wystawy „Japonia wczoraj i dziś”; przystanek w McDonald’s.

Cena wyjazdu: 30 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 9.00, powrót ok. godz. 14.00

Dzięki specjalnie opracowanemu programowi "Japonia wczoraj i dziś" zwiedzający mogą w atrakcyjnej i ciekawej formie poznać japońską sztukę i technikę. Sztuka origami znana w Japonii już od VII wieku, dzisiaj jest popularna na całym świecie. Efektem końcowym są figurki o najróżniejszych kształtach, przypominające zwierzęta, rośliny, pudełka lub inne przedmioty z otaczającego świata. Origami rozwija wyobraźnię i uczy cierpliwości, koncentracji oraz dokładności, poszczególne zgięcia należy bowiem wykonywać w odpowiedniej kolejności. A przy tym jest to świetna zabawa. Sztuka kaligrafii - Japończycy używają do zapisu zupełnie innych znaków graficznych niż my. Niektórzy nazywają je „krzaczkami” lub „hieroglifami”. Sami Japończycy mówią o nich kanji – znaki chińskie. A to dlatego, że bardzo dawno temu, w VI wieku, „pożyczyli” je od Chińczyków. Podczas warsztatów każdy uczestnik uczy się kreślić pędzelkiem podstawowe znaki pisma japońskiego i poznaje podstawy języka japońskiego.

 

22 lutego (czwartek) ODWIEDZINY W KLOCKOLANDZIE

W programie: warsztaty „Niezwykły świat wynalazków”, tworzenie konstrukcji z klocków, pokaz i zabawa w sali interaktywnej.

Cena wyjazdu: 35 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.45, powrót ok. godz. 13.15

Czy możemy sobie wyobrazić życie we współczesnych czasach bez samochodu czy telefonu? W tym projekcie zagłębimy się w świat wynalazków, które ułatwiły podróżowanie i komunikowanie się ludzi. Poznamy kilka ważnych wynalazków, które zostały odtworzone z klocków LEGO. Uczestnicy samodzielnie skonstruują urządzenia techniczne, których modele zostały dostosowane do ich wieku oraz możliwości.

 

23 lutego (piątek)  SEANS FILMOWY "JASKINIOWIEC" - PREMIERA KINOWA!

W programie: wyjazd do kina Cinema City na film twórcy serii „Wallace i Gromit” i „Baranka Shaun”.

Cena wyjazdu: 30 zł

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.45, powrót ok. godz. 13.15

Animowana komedia zdobywcy 4 Oscarów Nicka Parka. W zamierzchłych czasach, gdy nie było facebooka, prądu i ciepłej wody rozgrywa się pełna szalonych przygód historia dzielnego Duga, który musi zjednoczyć swą jaskiniową ferajnę przeciw nadchodzącemu zagrożeniu. W świecie, w którym zamiast psa każdy mógł mieć mamuta, a zaostrzony kamień był gadżetem na miarę dzisiejszego smartfona, nadejście pulsującej hałaśliwą nowoczesnością Epoki Brązu zwiastuje nieuniknione kłopoty. (W uzasadnionym przypadku CKiS zastrzega sobie możliwość zmiany repertuaru).

UWAGA: w uzasadnionym przypadku CKiS zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.

Zapraszamy!

 

Joanna Kurpiel

(AZ)

 

 

 

 

 

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.