Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Dni Skawiny, jakich jeszcze nie było!

Już w czerwcu na plenerowej scenie na Starorzeczu Skawinki zaprezentujemy wyjątkowe widowisko przygotowane specjalnie na Święto Miasta.

„Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo.

Premiera widowiska „Igrzyska Aniołów” (sobota 9 czerwca, godz. 21.30) to główny punkt obchodów Dni Skawiny, ale spektakl będzie można zobaczyć również w piątek 8 czerwca podczas otwartej dla publiczności próby generalnej.

 

Dniom Skawiny (9-10 czerwca) towarzyszyć będzie zlokalizowana na skawińskich błoniach „strefa rodzinna”, w ramach której proponujemy:

* Turniej piłki nożnej rozgrywany na dwóch mobilnych boiskach. Rozgrywki sportowe będą nie tylko świetną propozycją dla wszystkich fanów futbolu, ale również pretekstem do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji, z poszanowaniem idei fair play. Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek w postaci znanych twarzy ze świata piłki nożnej. O sportowe atrakcje zadba MTS Piast.

*Pokazy grupy Street Workout Skawina specjalizującej się w podciąganiu na drążku. Te niecodzienne zmagania mogliśmy obserwować na skawińskim rynku we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to uczestnicy bili rekord w World Pull Up Day, czyli Światowym Dniu Podciągania. Na sportowej scenie zobaczymy również pokazy mistrzów Polski w zawodach freestyle football.

*Finał kampanii Rowerowy Maj - rozdanie nagród

*Scenę plenerową, a na niej prezentacje młodych artystów, uczestników sekcji CKiS, laureatów plebiscytu „Lokalne talenty”. Scena będzie również służyć zaprzyjaźnionym partnerom CKiS do prezentacji programów, teatrzyków i konkursów dla dzieci.

*Rodzinny konkurs kulinarny„Wojskowe smaki” organizowany przez Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą. Konkursowi będzie towarzyszyć kuchnia polowa z wojskową grochówką, którą zostaną poczęstowani uczestnicy imprezy.

*Stoiska handlowe z zabawkami i gadżetami oraz punkty cukiernicze z lodami, goframi, watą cukrową itp.

*Dmuchany plac zabaw, a na nim m. in.: zjeżdżalnie, tor przeszkód, euro bungee, elektryczna kolejka i grzybek z kulkami dla najmłodszych.

*Punkty z animacjami dla dzieci (malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki, konkursy z nagrodami).

 

Przestrzeń błoń pozwoli na komfortowe usytuowanie strefy gastronomicznej, oferującej szereg smakowitych propozycji, ogródek piwny wyposażony w 500 miejsc siedzących, ławostoły oraz parasole.

Oprócz atrakcji na błoniach w ramach Dni Skawiny na terenie parkingu przed Parkiem Miejskim już od 8 czerwca będziemy gościć największe i najnowocześniejsze czeskie wesołe miasteczko LUNA PARK oferujące m.in.: wahadło EXTREME, młot KAMIKAZE, karuzelę łańcuchową, autodrom, karuzelę platformową i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy!

 

 PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKAWINA - PAWEŁ KOLASA

 

 

SPONSORZY I PARTNERZY

 

                                    

 

                      

 

                       

         

 

                    

 

                          

 

 

 

PATRONI MEDIALNI

                                         

                                                   

   

 

 

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.