Imprezy cykliczne  »  Dni Skawiny  »  Dni Skawiny 2012

„Weź Rodzinę, poznaj Gminę”, czyli o Dniach Skawiny słów parę

Święto Naszego Miasta corocznie budzi wiele emocji. Różnych emocji. Oczekiwania, zastanawiania się, kto stanie na scenie… Jedno jest pewne – temat Dni Skawiny dla nikogo nie jest obojętny.
 

A te zagoszczą w Parku Miejskim i nie tylko już niedługo, bo 26 i 27 maja. Pierwszy dzień będzie nietypowy w perspektywie historii Skawiny – po raz pierwszy odbędzie się w dwóch miejscach jednocześnie.
 

Fani piłki nożnej, którzy już nie mogą doczekać się EURO 2012, będą mogli w sobotę, 26 maja, wziąć udział w Sołeckim Turnieju Piłki Nożnej - CKiS CUP 2012, który rozpocznie się o godz. 8:30 na Stadionie Miejskim. Natomiast tych nielubiących wstawać tak wcześnie, zapraszamy na godz. 12:00 do Parku Miejskiego, gdzie w samo południe, przy Pałacyku "Sokół", zainaugurowana zostanie impreza środowiskowa "Zachowaj trzeźwy umysł", zorganizowana w ramach Skawińskich Dni Profilaktyki "Bądź bliżej dziecka, uchronisz je od uzależnień". W programie: bieg sztafetowy, konkursy, konkurencje dla rodzin, pokazy artystyczne, atrakcje dla dzieci, loterie fantowe. O godz. 17:00 wystąpi Jan Wojdak z legendarnego zespołu Wawele.  

Starorzecze Skawinki z miłą chęcią ugości fanów i wielbicieli rocka. O 18:00 na scenie wystąpią UNDERGROUND – grupa mająca na swoim koncie nominację do nagrody SUPERJEDYNKI 2004 i cztery wydane krążki, ostre i energetyczne gitarowe brzmienie zaprezentują także ASTRAL EDGE, OVERDRIVE, SETH oraz REFLECT.  

Wielka Gala Finałowa konkursu „wSPAniała z Centrum” wzbogacona o spektakl pt. „Andropauza”, to atrakcje czekające na mieszkańców Skawiny, którzy zdecydują się na przyjście do Hali Widowiskowo-Sportowej na wydarzenie tj. „Sobota wSPAniałych”. Imprezę poprowadzi Maciej Damięcki, który wraz z Markiem Siudymem, Jackiem Kawalcem, Ryszardem Kotysem zaprezentują cieszący się niezmierną popularnością przedstawienie „Andropauza, czyli męska rzecz”. Ponadto dowiemy się wówczas jak 7 wSPAniałych Pań zmieniły się w czasie trzymiesięcznego projektu pełnego intensywnych ćwiczeń - pływania, biegania, zajęć na siłowni, a także pracy nad swoim ciałem dzięki zabiegom w Camena SPA, a także poznamy zdobywczynię głównej nagrody i tytułu "Nowej Twarzy Camena SPA".

Drugi dzień, którego myślą przewodnią będzie „Weź Rodzinę, Poznaj Gminę”, przywita nas Mistrzostwami Modeli Pływających (Starorzecze Skawinki) już o godz. 10.00, a także turniej o Koronę Króla Kazimierza, który również rozpocznie się o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Skawinie. Niedzielne popołudnie zaś, stanie się okazją do rodzinnej zabawy. O godz. 13.00 rozpocznie się Bieg na Orientację – zadaniem uczestników jest w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w Parku Miejskim przez punkty kontrolne. Następnie o godz. 15:30 bieg zamieni się w Grę Miejską „Orientuj się na ciepło” zorganizowanej pod patronatem Elektrowni Skawina. Umiejętność pracy w zespole, szybkość, spryt i wiedza na temat Elektrowni, to czynniki bez których nie uda się zwyciężyć. Na bieg oraz grę zapraszamy pod Pałacyk „Sokół”.

W międzyczasie na Starorzeczu, o godz. 14.00 zostanie zainaugurowany piknik rodziny pod wspomnianym hasłem „Weź Rodzinę, poznaj Gminę”, w ramach którego zostanie zorganizowany Turniej Rodzinny – nieszablonowe konkurencje, mnóstwo śmiechu i doskonałej zabawy nie zabraknie! Ponadto wydarzeniu towarzyszyć będą stoiska prezentujące sołectwa, stowarzyszenia, kola Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Gminy Skawina oraz Lokalnej Grupy Działania i Skawińskie Stowarzyszenia Partnerstwa Miast.

O 18.00, po występach regionalnych zespołów tanecznych i muzycznych, sceną zawładnie zespół The Positive z Mateuszem Krautwurstem znanym z show telewizyjnego „The Voice of Poland”.

Wieczór będzie należał do grup Ulysses i Street of life, którzy zabiorą nas w muzyczną podróż dookoła świata, dzięki doskonałym coverom pop-rockowym, czy hitów od lat 60. po najnowsze.

Podczas sobotnich i niedzielnych imprez odbywających się na Starorzeczu Skawinki, będzą czynne stoiska gastronomiczne i handlowe, a także wesołe miasteczko.

Serdecznie zapraszamy!
 

Imprezy towarzyszące

24 maja (czwartek)

XXI Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego - godz. 9:00, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

25 maja (piątek)

"Wartości europejskie" - Konferencja otwarta dla mieszkańców Miasta i Gminy Skawina, której towarzyszyć bedą występy artystyczne młodzieży z Miast Partnerskich: Roztok oraz Turcianskich Teplic - godz. 16:00, Pałacyk "Sokół"

"Barwa i Światło" wernisaż wystawy malarstwa Klaudii Mostowik - godz. 18:00, Pałacyk "Sokół"

SPONSOR GŁÓWNY

 

SPONSORZY

    

       

 

                       

 

 Patronat Honorowy

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina - Adam Najder

Patronat medialny

       

 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.