Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Breakdance - nowość!

 Breakdance - zajęcia taneczne

Prowadzący:

JAKUB ,,KEVIN'' DULAK

Przygodę z tańcem zaczął 10 lat temu, w swojej rodzinnej miejscowości Piwnicznej-Zdrój. Od 5 lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje oraz studiuje. Przez minione lata uczestniczył z sukcesami w wielu polskich oraz zagranicznych zawodach. Miał przyjemność brać udział w warsztatach z najlepszymi tancerzami breakdance z całego świata (m. in. Poe One, Xisco, Yarko, Greku, Kuzya, Sapa, Mazzz, Casper, Reveal, Lil G, Thesis, Ayumi, Hatsolo, Yan, Kosto, Cloud, Float, Kid David, Storm, Wing). W bboying'u najbardziej ceni sobie oryginalność, styl oraz wolność, jaką daje mu taniec. 

Najważniejsze osiągnięcia:
I miejsce – Limanowa Hip Hop Jam / Limanowa
II miejsce – Hip Hop Festiwal II / Oborniki Śląskie
II miejsce – Jump Step Crew 10th Anniversary Battle Jam / Nowy Sącz
II miejsce – Express Yourself / Dąbrowa Górnicza
II miejsce – Bboy's Wars / Nowy Sącz
II miejsce – True Break vol 2 / Truskolasy
III miejsce – Juliada / Kraków
III miejsce – Battle Day dla Cetowego / Oleśnica
III miejsce – Dance Freud / Pribor
IV miejsce – Dżemik Reaktywacja / Rzeszów
IV miejsce – Górska Bitwa / Krynica – Zdrój

fot. Gniewko Głogowski

Grupy wiekowe: 7 - 11 lat oraz 12+

Miejsce zajęć: Basen "Camena" (sala baletowa - poziom -1), Skawina, ul. Żwirki i Wigury 1  

 Szczegółowy terminarz i zasady płatności w zakładce "terminy zajęć, płatności"

Opis zajęć: 

Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing) – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa "b-boy" użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez (block party/street jam). Taniec ten narodził się w latach 70. w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapuDJingu (turntablismu) oraz graffiti. (za: Wikipedia)

Na zajęciach uczestnicy będą wprowadzani w podstawy tego wymagającego stylu tanecznego, a pierwszy sezon zajęć skupi się na ćwiczeniach ciała i koordynacji ruchowej oraz wypracowaniu bazy do dalszej, zaawansowanej pracy.

 

 

 

 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.