100-ka Crossminton Stars w Skawinie…

100-ka Crossminton Stars w Skawinie, zainaugurowała  tegoroczny cykl Turniejów zaliczanych do ogólnopolskiego rankingu Crossminton STARS Poland 2017. Patronat nad Turniejem objęła Polska Akademia Crossmintona „Pacross”. Organizatorami zawodów byli Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz z Centrum Aktywności Twórczej.

W niedzielę 12 lutego parkiet w Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie zamienił się w pola gry, typowe dla Crossmintona. Na 4 boiskach, w 6 kategoriach wiekowych, równolegle toczyły się singlowe pojedynki. W każdej z nich zawodnicy mogli zdobyć maksymalnie 100 punktów do rankingu ogólnopolskiego. 

Grali młodzi i wysportowani, dzieci i dorośli, ogółem pięćdziesięciu pasjonatów szybkiej lotki zdecydowało się na sprawdzenie swoich umiejętności w konfrontacji z innymi zwolennikami tej dyscypliny sportu. W tym miejscu warto nadmienić, iż Crossminton to niezłe wyzwanie, albowiem speedery (specjalne lotki) osiągają prędkość do ... 290km/h.

To wyzwanie, w dniu dzisiejszym ze sportowym zacięciem podjęli Speedersi ze Słowacji, Litwy i Polski. Przyjechali do nas zawodnicy z Lipan, Warszawy, Kielc, Zabrza, Krakowa, Brzeszcz, Jawiszowic, Przecieszyna, Góry, Zasola i Mogilan. Nie zabrakło również reprezentantów naszego Miasta. Wśród uczestników IV Turnieju znaleźli się sportowcy z tytułami Mistrzów i Wicemistrzów Polski, Europy i Świata. Dzięki ich obecności kibice, mogli oglądać pojedynki, które niejednokrotnie obfitowały w zagrania z najwyższej "crossmintonowej" półki. Przez dwanaście godzin Hala Sportowa CKiS rozbrzmiewała świstem pędzących lotek, głośnym dopingiem i gromkimi brawami publiczności, jakimi nagradzano rywalizujących ze sobą zawodników. Od Juniora po Seniora, blisko sto rozegranych gier, wyłoniło najlepsze trójki z każdej kategorii wiekowej: 

JUNIOR U-12

1 m-ce => Kamil Janczuński - Mogilany (LT)

2 m-ce => Zuzanna Bezak - Skawina

3 m-ce => Anna Wachowicz - Brzeszcze

3 m-ce => Richard Roba - Lipany (SVK)

JUNIOR U-14

1 m-ce => Mateusz Faska - Skawina 

2 m-ce => Adrian Janczuński - Mogilany (LT)

3 m-ce => Maciej Janczak - Skawina

3 m-ce => Jan Scavnicky jr - Lipany (SVK)

KAT. OPEN KOBIET

1 m-ce => Zofia Wincenciak - Skawina

2 m-ce => Natalia Wilklańska - Skawina

3 m-ce => Oliwia Bartyzel - Skawina

3 m-ce => Jagoda Kurpiel - Skawina

KAT. SENIOR KOBIETY 35+

1 m-ce => Beata Jagiełło - Brzeszcze

2 m-ce => Olga Grzegory - Jawiszowice

3 m-ce => Joanna Kowalczyk - Brzeszcze

3 m-ce => Anna Faska - Skawina

KAT. OPEN MĘŻCZYZN

1 m-ce => Jan Scavnicky - Lipany (SVK)

2 m-ce => Wojciech Wilkosz - Góra

3 m-ce => Sławomir Miłoń - Brzeszcze

3 m-ce => Mateusz Knapczyk - Skawina

KAT. SENIOR MĘŻCZYŹNI  40+

1 m-ce => Paweł Sarek - Kielce

2 m-ce => Mariusz Kowalczyk - Brzeszcze

3 m-ce => Pavol Roba - Lipany (SVK)

3 m-ce => Jan Wincenciak - Skawina

Tradycyjnie już Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla wszystkich uczestników pakiety startowe, drobne upominki oraz okolicznościowe dyplomy i medale. Dodatkowo nalejlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała gadżety przygotowane przez Urząd Miasta i Gimny Skawina.

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwała Pani Monika Gudzowska-Popowicz, trener zawodników sekcji Crossmintona CKiS. 

Wszystkim Speedersom dziękujemy za przybycie i pokaz swoich umiejętności. Wiemy, że niektórzy z Was przyjechali do nas prosto z zawodów ICO Crossminton Partubice Open 2017 (tytuł Mistrzowski z Czech przywiozła do Skawiny Zosia Wincenciak, trenująca w sekcji CKiS).

Miło nam było gościć Państwa w naszej hali i już teraz zapraszamy za rok, bo szybka lotka w Waszym wydaniu, to jest to!

Barbara Brodzińska

Karolina Hardek - fotorelacja

(AZ)

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.